logo

O sobie

o sobie

Fotograf / Podróżnik / Reportażysta

słów nieco...

Od dziecka fascynowały mnie historie o Dzikim Zachodzie. Opowieści o Indianach, kowbojach, traperach, gorączce złota. Wszystko to nierozerwalnie łączy się z niezwykłymi krajobrazami gdzie wydarzenia te miały miejsce - skaliste góry, monumentalne skalne pustynie i nieprzebrane wielkie prerie. 

Do dziś z wielkim sentymentem wracam do barwnych, przygodowych lektur sprzed lat. Wielokrotnie jednak zastanawiałem się jak to było naprawdę na tym słynnym Wild West ? Aby rzetelnie zrozumieć te niezwykłe wydarzenia postanowiłem porzucić ugruntowane przez lata stereotypy i rozpocząć ekspolarcję tych fantastycznych miejsc i ich historii na nowo, z innej perspektywy.

Mieszkając od kilkunastu lat na przedmieściach Chicago postanowiłem pewnego dnia wyruszyć na amerykański southwest . I tak  z każdym rokiem pokonywanych zostaje kolejne tysiące mil samochodem, setki przebytych szlaków i bezdroży na własnych nogach.

Tak więc fotografuję, filmuję, zbieram dokumenty i historie o tzw. Dzikim Zachodzie. Pierwsze zdjęcia i opowiadania trafiały na podróżniczo-fotograficzne portale, magazynowe publikacje i wyróżnienia.

Współpracuję m.in. z National Geographic Partners oraz prowadzę komercyjne projekty dla klientów indywidualnych i firm.

Nazywam się Robert Stocki, jestem fotografem, podróżnikiem i dokumentalistą.

Dziękuję za wizytę na mojej stronie.

Jest masz jakieś pytania czy komentarze zapraszam, odpowiem tak szybko jak to będzie możliwe.